Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu Filia 42 to miejsce przyjazne każdemu, nawet mangowcom/otaku. Jest to piękna i nowoczesna placówka, której kierowniczka, znana nam od lat, zaproponowała zrobienie prawdziwego działu z mangami! Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że mangi/komiksy są dość drogie i traktowane gorzej niż książki, więc fundusze jakie biblioteka dostaje, nawet w 20% nie pójdą na taki dział. Postanowiliśmy pomóc! Przegrzebaliśmy własne mangozbiory, i trafiliśmy na różne pozycje które nas już nie interesują, powielające się egzemplarze, nietrafione prezenty… Takie mangi przekażemy bibliotece. Wy zapewne też macie jakieś podniszczone egzemplarze, może zalane czy pokolorowane przez rodzeństwo, tytuły które się znudziły, bez okładek itp. Takie mangi mogą jeszcze nie jedną osobę ucieszyć i zainteresować.

Pani kierownik, jak wspominaliśmy, jest nam znana od dawna, jeszcze z czasów gdy nie ukazywało się Kawaii, biblioteka w której pracowała organizowała wystawy prac mangowych rysunków, dzieci zbierały się i wspólnie rysowały, więc możecie mieć pewność, że mangowcy nie są jej obcy 🙂 W związku z tym, że we Wrocławiu nie ma miejsca, gdzie mogli by Wrocławianie mieć styczność z Kulturą Azjatycką, co jakiś czas planujemy organizować w placówce spotkania, wykłady, projekcie anime itp.

Pytania można wysyłać na laurieswall@gmail.com – temat Biblioteka

FAQ:

Czy można oddawać tylko mangi czy jeszcze jakieś komiksy typu Gigant, Kaczor Donald?

Manga to też gatunek komiksu, więc nimi też możemy się zaopiekować 🙂

Nie jestem z Wrocławia, jak mogę przekazać mangi?

Przesyłka nie jest najlepszym pomysłem, gdyż nie chcemy narażać nikogo na koszta, więc zbierać będziemy je podczas konwentów.  Jeśli nie jedziesz na konwent, gdzie będziemy je zbierać – napisz, może ktoś znajomy je odbierze lub możesz przekazać je swojemu znajomemu do oddania na konwencie, gdzie taka zbiórka będzie organizowana.

Konwenty, podczas których będą organizowane zbiórki:

 

(Jeśli chcesz by Twój konwent się włączył – napisz laurieswall@gmail.com )

Piszą o nas: Strzegomiak